7 گام برای محافظت از دوربین های امنیتی در برابر هکرها!!

چرا صاحبان خانه دوربین های امنیتی خانه نصب می کنند؟

پاسخ واضح است - برای جلوگیری از نفوذ سارقان، سارقان، مزاحمان و سایر عناصر ضد اجتماعی به اموال شما. اما آیا می دانید که دوربین های امنیتی خانه شما نیز به امنیت نیاز دارند؟

 بدون شک صاحبان خانه ها هوشمند شده و دوربین های امنیتی پیشرفته ای را در خانه های خود نصب می کنند.

همینطور این افراد ضداجتماعی که شما از خانه خود محافظت می کنید! اگر اهرمی برای دسترسی آنلاین به دوربین خود دارید، به این معنی است که شخص دیگری می تواند به دوربین شما نیز دسترسی داشته باشد (یا هک کند).

 

آیا کسی می تواند دوربین امنیتی خانه من را هک کند؟

هر دستگاهی، از جمله دوربین مدار بسته خانه شما، اگر به اینترنت متصل باشد، می تواند هک شود. در حالی که همه دوربین‌ها قابل هک هستند، دوربین‌های امنیتی Wi-Fi نسبت به دوربین‌های سیمی آسیب‌پذیرتر هستند و آن‌هایی که ویدیو را با استفاده از فناوری ابری ذخیره می‌کنند، بیشتر در معرض هک هستند.

 

با این حال، بیشتر حوادث هک دوربین به دلیل تقصیر شرکت های سازنده دوربین اتفاق نمی افتد. هک دوربین های امنیتی خانه معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که اکثر صاحبان خانه ها رمزهای عبور قوی انتخاب نمی کنند و اغلب از رمزهایی استفاده می کنند که قبلاً در سایت دیگری استفاده کرده اند و پایگاه داده به خطر افتاده است.

 علاوه بر این، بسیاری از دوربین‌ها فقط به این دلیل هک می‌شوند که صاحبان آن‌ها رمز عبور پیش‌فرض همراه با دوربین امنیتی را تغییر نمی‌دهند.

 

جدای از این، یک برند همچنین بر اینکه دوربین امنیتی خانه به راحتی هک می شود یا خیر، تأثیر می گذارد. بنابراین، مطمئن شوید که یک برند معتبر را انتخاب می کنید که اقدامات امنیتی خوبی را اجرا می کند.

 

به خصوص هنگامی که در حال خرید یک دوربین امنیتی خانگی با سرویس ذخیره سازی ابری هستید، انتخاب برند بسیار مهم می شود. اگر برند دوربین قابل اعتماد نباشد و از اقدامات امنیتی پیشرفته اطمینان حاصل نکرده باشد، هکرها می توانند بدون در نظر گرفتن اینکه رمز عبور شما چقدر قوی است به ویدیوهای ضبط شده شما دسترسی داشته باشند. آنها همچنان می توانند فیلم شما را ببینند زیرا در سرورهای آنها قرار دارد.

 

حال این سوال پیش می آید که برای محافظت از دوربین های امنیتی خانه خود در برابر هک شدن چه کاری می توانید انجام دهید؟ اول از همه، لازم نیست وحشت کنید. فقط مراحل زیر را دنبال کنید و می توانید بدون نگرانی بمانید.

 

محافظت از دوربین مدار بسته در برابر هکرها

 

برای اطمینان از اینکه دوربین های شما برای افراد خارجی غیر قابل دسترسی است، باید:

  • روتری را نصب کنید که دارای امنیت دسترسی محافظت شده (Wi-Fi (WPA یا دسترسی محافظت شده (Wi-Fi 2 (WPA2 باشد. تمام داده های دوربین شما را رمزگذاری می کند.
  • فایروالی را که به همراه دوربین امنیتی خانه شما تعبیه شده است، فعال کنید. به نظارت و کنترل اطلاعاتی که به دوربین شما می رسد و از آن می آید کمک می کند. برای انجام صحیح این کار می توانید از نصاب دوربین امنیتی خانه خود کمک بگیرید.
  • رمز عبور دوربین قوی انتخاب کنید که شامل حروف کوچک، حروف بزرگ، ارقام و کاراکترهای خاص باشد. رمز عبور شما به هیچ وجه نباید واضح باشد. در غیر این صورت، هر کسی می تواند آن را به راحتی حدس بزند. با این حال، باید چیزی باشد که در صورت نیاز بتوانید آن را به خاطر بیاورید. به یاد داشته باشید که دوربین های امنیتی شما دارای رمزهای عبور پیش فرض هستند. معطل نکن بلافاصله رمز عبور پیش فرض را تغییر دهید.
  • همچنین، از روتر Wi-Fi خود با یک رمز عبور قوی محافظت کنید. و آن را همانند رمز عبور دوربین خود قرار ندهید. رمز عبور دیگری را انتخاب کنید که قابل حدس زدن نباشد و حاوی حروف، ارقام و کاراکترهای خاص باشد.
  • اگر دوربین های امنیتی خانه شما با این امکانات همراه هستند، احراز هویت دو مرحله ای را به منظور افزایش ایمنی خانه خود و عزیزانتان روشن کنید .
  • مطمئن شوید که سیستم عامل دوربین شما همیشه به روز باشد.
  • از قابلیت های geofencing برای خاموش کردن دوربین خود در صورت نیاز استفاده کنید. می توانید دستورالعمل های ارائه شده با دوربین را دنبال کنید یا از نصاب های دوربین امنیتی کمک بخواهید.

پیروی از مراحل بالا می تواند به شما کمک کند از خود و عزیزانتان در برابر چشمان هکرهایی که دوربین های امنیتی خانه را شکار می کنند محافظت کنید همچنین  consumerreports اطلاعاتی ارائه میکند تا چگونه دوربین های امنیتی خود را در برابر هکرها حفظ کنید

 

۱۳ آذر ۱۴۰۰
۱۹۱
تلفن سفارشات و مشاوره رایگان 021-66765923 021-66765968