قابلیت HLC دوربین هایک ویژن چیست ؟ آموزش فعالسازی -ویدئو - هایک ویژن تهران

ویدیو قابلیت HLC دوربین مداربسته - پلاک خودرو را به طور واضح ببینید

 

اکثرا برای مشتریان بعضا این سوال پیش میاد که بعضی از این  تکنولوژی ها  و قابلیت دوربین ها به چه کار می آید- و به چه علت است ؟ امروز در این آموزش قصد داریم قابلیت HLC دوربین مداربسته را به طور کامل توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

در ابتدا ..

 

قابلیت HLC دوربین مداربسته چیست؟‍

نور مستقیم از برجستگی ویژه ای برخوردار است که به دلیل قرار گرفتن در معرض نور زیاد در منابع نور مانند چراغهای جلو یا نورافکن تصویر به طور کامل مشخص نمیشود.

قابلیت HLC در جلوگیری از کور شدن دوربین های امنیتی در شب هنگام استفاده از چراغ های جلو خودرو بسیار مفید است. خوانایی پلاک از ویژگی هایی قابلیت HLC است که تقریباً همه دوربین های امنیتی از جمله هایک ویژن این قابلیت را دارا میباشند.

اگر دوربین مداربسته قابلیت HLC را نداشته باشد تصویر پلاک واضح نمیباشد . با توجه این قابلیت موجود در اکثر دوربین های امنیتی  می توان میزان وضوح کیفیت پلاک خوانی را در ویدیو را تا حدی افزایش داد و دیدن پلاک ها را در حرکت آهسته جلو یا وسایل نقلیه ثابت مشاهده کرد.

قابلیت HLC دوربین مداربسته

 

آموزش فعالسازی قابلیت HLC دوربین هایک ویژن

فعالسازی قابلیت HLC دوربین هایک ویژن

جهت فعال سازي HLC در دوربین هاي IP طبق مراحل زیر اقدام نمایید 

  • Configuration  >> Image  >>  Display Settings  >>  Backlight Settings

نکته برای فعال کردن این قابلیت باید حتما با صفحه مرورگر آی پی دستگاه یا دوربین را وارد کرده و سپس مانند عکس قابلیت HLC , BLC , WDR را در دوربین هایک ویژن فعال کنید

گزینه هاي WDR وBLC نیز در این قسمت فعال می گردد. لازم به ذکر است که در صورت فعال شدن BLC گزینه WDR ظاهر نمی شود.

مقاله مرتبط : آموزش کامل پیدا کردن آی پی دستگاه و دوربین هایک ویژن

ممنون که با ما همراه بودید جهت توضیحات بیشتر نیز میتوانید با نمایندگی هایک ویژن تماس بگیرید تا همکاران ما بتوانند شما را به طور کامل راهنمایی کنند . 09906500074-66765923-66765968

 

۱۲ دی ۱۳۹۹
۸۰۵